Myjnie bezdotykowe dla samochodów osobowych

Każdy właściciel samochodu osobowego przynajmniej raz na kilka tygodni powinien zadbać o czystość swojego pojazdu. W miastach, gdzie zanieczyszczeń nie brakuje, samochody bardzo szybko pokrywają się warstwą kurzu i brudu, a dodatkowy problem stanowią kwaśne deszcze będące efektem zanieczyszczenia środowiska oraz bardzo uciążliwe ptasie odchody, które reagują z karoserią samochodową pozostawiając po sobie ślady. Mnóstwo osób chcąc zadbać o swoje auto decyduje się na to, by odwiedzać takie miejsca jak myjnia samochodowa dla samochodów osobowych. W każdym mieście w Polsce można znaleźć co najmniej jedną myjnię, która oferuje możliwość umycia auta, odkurzenia go wewnątrz czy wyczyszczenia silnika.

Bardzo dużym zainteresowaniem wśród właścicieli samochodów osobowych cieszą się tzw. myjnie bezdotykowe czyli inaczej mówiąc myjnie ręczne czy myjnie samoobsługowe. W takich myjniach nie zobaczymy automatycznie sterowanych szczotek czy natrysków. Takie myjnie to miejsce, w których właściciel auta może samodzielnie zadbać o czystość swojego pojazdu korzystając z wody i detergentów. W takiej myjni właściciel pojazdu samodzielnie zajmuje się myciem auta, dlatego dokładność zależy od osobistego wkładu danej osoby. Jeśli zastanawiacie się po co płacić za coś, co można by było wykonać przed domem to spieszymy z informacją, że polskie i europejskie przepisy zabraniają myć samochody przed domem – ewentualnie można myć je bez wykorzystywania wody z detergentami.

Myjnie bezdotykowe zwykle czynne są przez 24 godziny na dobę, więc można z nich skorzystać o każdej porze dnia i nocy. Koszta mycia pojazdu są zdecydowanie tańsze niż gdyby korzystać z myjni automatycznych czy z usług firm zajmujących się myciem pojazdów. Tak naprawdę ponosi się opłatę za wykorzystaną wodę i środki do mycia samochodu, bo przecież za własną pracę płacić nie trzeba. Najczęściej takie myjnie można spotkać w pobliżu stacji benzynowych, a także w pobliżu dużych marketów.

Szukaj
Bookmarks
Partnerzy