Myjnie dla TIR-ów i samochodów osobowych

Czysty i dobrze prezentujący się samochód to podstawa dla większości kierowców. Są oczywiście osoby, którym nie przeszkadza brud zalegający na karoserii już od kilku miesięcy, ale każdy poważny i szanujący siebie i swoje auto właściciel samochodu wie, że od czasu do czasu trzeba zadbać o czystość samochodu. Mycie samochodów to nie tylko obowiązek dla samochodu osobowego, ale również dla samochodów ciężarowych, takich jak TIR-y, które tak samo narażone są na zabrudzenia, a zaschnięte ptasie odchody czy kwaśne deszcze negatywnie wpływają na ich karoserię niszcząc ją i pozostawiając naprawdę brzydkie ślady.

Samochód osobowy zdecydowanie łatwiej jest umyć i można to zrobić samodzielnie, ale oczywiście należy pamiętać o tym, że aktualne przepisy są takie, że nie wolno myć samochodów przed domem, chyba że korzysta się z samej wody bez żadnych środków chemicznych. Ale czy zaschnięty brud można usunąć za pomocą samej wody? Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że lepiej nie ryzykować płacenia kar i dlatego chętnie korzystają z ofert myjni samochodowych, takich jak chociażby myjnie samochodowe bezdotykowe, gdzie właściciel auta może samodzielnie zająć się myciem samochodu i zrobić to dokładnie, sprawnie i według swoich potrzeb.

Z myciem ogromnych TIR-ów nie jest już tak łatwo. W Stanach Zjednoczonych działają tysiące bardzo rozwiniętych i zaawansowanych myjni samochodowych przeznaczonych dla dużych aut ciężarowych. W Polsce można korzystać z nielicznych myjni dla samochodów typu TIR, ale przypuszcza się że w ciągu najbliższych lat powstanie naprawdę wiele takich miejsc, w których będzie można skorzystać z usług mycia samochodów o wielkich gabarytach. Mycie ręczne takiego pojazdu raczej mija się z celem, ponieważ zajmowałoby naprawdę sporo czasu, ale można w Polsce spotkać takie miejsca, w których proponuje się mycie samochodu ciężarowego ręcznie. Budowa nowoczesnych myjni dla samochodów typu TIR to bardzo kosztowna inwestycja, jednak warta podejmowania, gdyż z pewnością zainteresowanie myjniami dla takich niestandardowych samochodów będzie bardzo duże i przyniesie wymierne zyski z prowadzenia myjni dla aut ciężarowych.

Szukaj
Bookmarks
Partnerzy